« Back

Olukord Kuivastu-Virtsu liinil seoses parvlaeva Tõll rikkega

Seoses parvlaeva Tõll tehnilise rikkega jätkavad Virtsu-Kuivastu liinil neljapäeval ja reedel 22.-23. juulil 2021 reisijate teenindamist parvlaevad Piret ja Regula sõites vabagraafikus. Sadamas teenindatakse sõidukeid nende saabumise järjekorras. 

E-piletite müük on Virtsu-Kuivastu suunal peatatud ning reisijaid teenindatakse sadamas elavas järjekorras - sadamaalale ja laevale pääs toimub saabumise järjekorras. Etteostetud e-piletid kehtivad, kuid üldjärjekorras. See tähendab, et e-pilet ei anna hetkel eelist sadamasse sõitmisel ega ka laevale pääsemisel.

Alates laupäevast, 24. juulist suunatakse Heltermaa-Rohuküla-Heltermaa (Hiiumaa) liinilt parvlaev Tiiu teenindama Kuivastu ja Virtsu vahelist Saaremaa/Muhu liini ning Regula suunatakse Hiiumaa liinile. Vahetuse eesmärk on parvlaeva Tõll õnnetuse tõttu tekkinud keerulises olukorras tagada kõige optimaalsem reisijate vedu TS Laevade opereeritavatel liinidel.

Abivallavanem vallavanema ülesannetes Kristiina Maripuu tõdeb, et eile TS Laevadele edastatud palve kaaluda Heltermaa ja Rohuküla vahelist liini teenindava ühe parvlaeva suunamist Kuivastu ja Virtsu vahelisele liinile paneb Hiiumaa inimesed paratamatult keerulisse olukorda. "Suureks abiks on see, et asenduslaev on liinil vähemalt selle nädala lõpuni, et teenindada ära Saaremaa Ooperipäevadega seotud reisijad. Mõistan siiralt, et hiidlastele valmistab tehtud otsus rahulolematust ja nördimust - oleme tänulikud meie naabritele mõistva suhtumise eest. Edasine lahenduskäik peaks selguma juba tuleva nädala alguses," kommenteerib ta.