« Back

Saare maakonna 52. laulupidu „Teel“ toimub 2022. aasta juunis

Saare maakonna 52. laulupeo korralduskomisjon otsustas, et seoses üleriigilise XIII noorte laulu- ja tantsupeo nihkumisega 2023. aastasse toimub meie enda maakondlik laulupidu „Teel" 18. juunil 2022. aastal. Laulupeo kunstiline juht on Ester Soe ning lavastajakepi on haaranud Tõnis Kipper.

Laulupeo korralduskomisjoni juht Kristel Peel tõdes, et selle meeskonnaga on ühteaegu põnev ning kindel tunne pidu korraldada. „Saare maakonna 52. laulupeo teekond on olnud käänuline ning üllatusi täis, kuid seda suurem on meie soov pidu edukalt 2022. aasta suvel korraldada. Ester Soe kunstilise juhina ja Tõnis Kipper lavastajana ning meeskond, mis koosneb vallavalitsuse töötajatest ja Saaremaa Rahvakultuuri Seltsi liikmetest, on inspireeriv ning pakub kindlustunnet, et rahvani tuuakse ilusa lavastusena meie parim koorilaulu emotsioon," lisas Peel.

Laulu- ja tantsupeol on valminud uus ühine koduleht www.teeljatuules.ee, mis koondab maakondliku laulu- ja tantsupeo „Tuules" värskeima info ja uueneb ning täieneb pidevalt. Oktoobri lõpuni on kodulehel avatud uus registreerimine nii laulu- kui ka tantsupeol osalemiseks.

„Ootame väga kõiki maakonna koore, külaliskoore ja puhkpilliorkestreid laulupeole ning tunneme meeskonnana väga suurt vastutust selle ees, et rasketel aegadel koorilaulu- ja rahvatantsupeod oleksid hästi korraldatud ning kannaksid edasi meie pikki laulu- ja tantsupeotraditsioone," ütles Peel.

4.-5. juunil 2022 toimub ka Saare maakonna 47. tantsupidu „Tuules", mida korraldab Saaremaa Rahvakultuuri Selts.