« Back

Saaremaa Viikingiaasta valiti Turismi Turundustegu 2021 finaali

29. septembril toimunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse konverentsil valiti Turismi Turundustegu 2021, üks nominente oli ka Saaremaa Viikingiaasta, mis pälvis kolmanda koha. 

Kokku esitati üle Eesti 14 turundusteo kandidaati ning Saaremaa Viikingiaasta oli kolme finalisti hulgas koos SA Võrumaa Arenduskeskuse teenuste vahendamise platvormiga KYLAS ja „Eesti Veinitee – põhjamaise maitserännakuga", mis tuli ka Turismi Turundusteo 2021. aasta võitjaks.

„Visit Saaremaa naiskonnal on hea meel, et viikingeid on märgatud ning meil õnnestus Eesti vallutada. Täname ka kõiki koostööpartnereid. Viikingiaastaga on alus pandud uuele pereturismivaldkonnale – viikingite Saaremaa, mida edaspidi edasi arendada," ütles Maria Ruubas, Saaremaa vallavalitsuse turismi- ja turundusteenistuse turundusjuht.

Finalistid said võimaluse tutvustada konkursile esitatud tegu turismikonverentsil PROTO avastustehases või video teel ning võitja valisid turismikonverentsil osalejad nii kohapeal kui ka veebis. Hääletajaid oli 250 ning võitja pälvis 100 häält.

Lisaks Turismi Turundustegu 2021 välja kuulutamisele tunnustati konverentsil teisigi tegijaid turismis, sh seitset edumeelset rohesihtkohta Eestis. Suvel tunnustas rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations Saare maakonda hõbedase märgisega, autasustamine sertifikaadiga toimus samuti turismikonverentsil.

Green Destinations tunnustus on hinnang piirkonna jätkusuutlikkusele ning säästlikkusele ning välja on töötatud neli taset, mida eristatakse järgnevalt: pronks, hõbe, kuld ning plaatina. Auhindu jagati seitsmele Roheliste programmis osalevale Eesti sihtkohale. Kõige kõrgema tunnustuse pälvis Lahemaa kuldtasemega. Saaremaad auhinnati hõbedaga koos Järvamaa, Hiiumaa ja Tartumaaga ning pronksi omanikud on Pärnu ning Rakvere.

Märgisega kaasneb Saare maakonna kui rohelise turismisihtkoha turundamine ja esiletõstmine rahvusvahelistes kanalites. „Rohelise sihtkoha tunnustus on Saare maakonna rohepöörde kavale kena alguspunkt. Tegu on järjepideva tööga – et taset hoida või tõsta, on sihtkohal vaja kahe aasta pärast läbi teha uus auditeerimine," rääkis Egle Puhk.