Kriisistaap arutas koroonaolukorda Saaremaal

Täna, 18. veebruaril toimunud kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) koosolekul andsid Kuressaare Haigla ja Terviseameti esindajad ülevaate koroonaviiruse leviku hetkeolukorrast Saaremaal.

Kuna Vabariigi Valitsus leppis tänasel kabinetinõupidamisel kokku koroonaviiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud üleriigilised meetmed, mis hakkavad kehtima esmaspäeval, 22. veebruaril, siis Saaremaa kriisistaap täiendavaid piiranguid ei arutanud.  

16. veebruarist peatas Saaremaa Vallavalitsus koroonaviiruse leviku tõkestamiseks vähemalt kaheks nädalaks vallavalitsuse hallatavates asutustes sisetingimustes noorte ja täiskasvanute huvihariduse, -tegevuse ja noorsootöö. Uuest nädalast kehtivad üleriigilised piirangud ka eraspordiklubidele ja teistele huvitegevuse korraldajatele. Kõigi meetmetega saab tutvuda kodulehel kriis.ee.  

Vallavanem Mikk Tuisu sõnul aitab viiruse levikut peatada inimeste vastutustundlik käitumine ning enda ja teiste tervisest hoolimine. „Palun viime igapäevased kontaktid miinimumini, kanname siseruumides ja ühistranspordis maski ning peame kinni kehtestatud piirangutest," ütles Tuisk.  Lisaks tuletab vallavanem meelde, et COVID-19 haiguse vastu vaktsineerima minnes on kindlasti vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument. 

18. veebruaril lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 39 koroonaviirusesse nakatunut, neist Saaremaa valda 37. Kuressaare Haiglas oli 18. veebruari hommiku seisuga ravil 17 COVID-19 positiivset patsienti. Saaremaal on tänase seisuga tuvastatud kuus koroonakollet, neist suurim Sõmera Kodus.

Alates tänasest, 18. veebruarist on distantsõppele suunatud haridusasutuste nimekirja lisandunud Luce Kool ja kõik Kuressaare Gümnaasiumi õpilased on reedel, 19. veebruaril e-õppel.