Kuressaare keskväljak avatakse nädalavahetuseti taas liikluseks augustikuust

Eilsel nõupidamisel otsustas vallavalitsus, et alates augustikuust avatakse Kuressaare keskväljak uuesti nädalavahetuseti liikluseks. Möödunud aja jooksul aga ei ole vallavalitsus olnud ooteseisundis, vaid kogutud on tagasisidet erinevatelt osapooltelt, jälgitud liiklust nii tööpäeviti kui ka nädalavahetuseti, tehtud varjatud kiirusmõõtmisi, saamaks aimu tegelikest liiklusoludest Kuressaare kesklinnas. Seda kõike selleks, et avamise korral suureneks nii reaalne liiklusohutus kui ka inimeste taju ohutuse osas.

„Kesklinn on oma lõplikul kujul valmis esimest aastat ja tegelikult on juba aastaid arutatud teemal, et kas see peaks olema suviti mootorliiklusele suletud või mitte. Kui ei katseta, siis teada ei saagi ja see arutelu jääbki kestma," kommenteerib vallavanem Mikk Tuisk. „Otsustasime sulgemist tänavu suvi katsetada, saades seejärel erinevat tagasisidet käesoleval teemal – on neid, kes on sulgemisele häälekalt vastu, ja neid, kes kirglikult selle poolt. Teine märkimisväärne murekoht on olnud liiklusohutus, mida me oleme samuti jälginud ning omi järeldusi teinud," jätkab ta.

„Kahjuks valdav osa autojuhte lubatud kiiruspiirangust kinni ei pea. Tean, et kiirusel 10 km/h võib olla keeruline sõita, kuid samas ei midagi võimatut. Õnneks sõidab valdav osa liiklejaid siiski alla 20 km/h, kuid 12% mootorsõidukitel liiklejatest sõidab piirangust kiiremini ning nendega peame me midagi ette võtma," möönab ta. „Nüüd kus oleme kogunud erinevat tagasisidet ja andmeid, on paras aeg astuda järgmised sammud. Sealhulgas saame liikluse rahustamiseks kasutada erinevaid väikevorme ja muid meetmeid."