Laupäeval lisandus Saare maakonda 49 koroonaviirusesse nakatunut

Laupäeval, 20. veebruaril lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 49 koroonaviirusesse nakatunut, neist Saaremaa valda 48. Kuressaare Haiglas oli 20. veebruari hommiku seisuga ravil 24 COVID-19 positiivset patsienti.

Eile, 19. veebruaril maakonda lisandunud 79 positiivsest testist 38 on seotud Sõmera Koduga. Ülejäänud 41 positiivse testi andnud inimesest elab üks Muhu vallas, 35 Saaremaal ja 5 on rahvastikuregistri andmetel küll Saaremaa elanikud, kuid viibivad praegu mujal. 40 nakatunust 22 olid juba varasemalt isolatsioonis.

22.–26. veebruaril on suletud Aste lasteaia sõimerühm, lisaks on järgmise nädala lõpuni, 26. veebruarini suletud Valjala lasteaia üks rühm ja Kesklinna Eralasteaed Naerusuu. Koolides on uue nädala lõpuni, 28. veebruarini koolivaheaeg.

Neljapäeval, 18. veebruaril algas Saare- ja Muhumaa koolide õpetajate vaktsineerimine, mis jätkub uuel nädalal.