« Tagasi

Neljapäeval avatakse kauaoodatud Aia tänava läbimurre

Saaremaa vallavalitsus teavitab, et neljapäeval, 14. oktoobril 2021 jõuavad lõpusirgele Aia tänava läbimurde ehitustööd ning uuel lõigul avatakse liiklus. Nimelt toimub täna kell 15 lõigu pidulik avamine uhiuuel Tori jõe torusillal.

Objekti projekteerimistöödega alustati 2020. aasta detsembris ning töödega alustati 2021. aasta aprillis, hõlmates Aia tänavat, Lootsi tänavat ja Sõrve teed: rajati uus, ligi 800-meetrine läbimurre Aia tänavalt Lootsi tänavale koos ringteega, mis ühendab kolme tänavat ja teed; rekonstrueeriti Põduste jõge ületav sild ja selle kõrvale rajati uus jalakäijate sild Lootsi tänaval / Sõrve teel, samuti rajati uus torusild üle Tori jõe Aia tänaval; lahendati kinnistute mahasõidud, ristmikud, parkimine, sademevee äravoolusüsteemid, ühisveevärk ja -kanalisatsioon, valgustus ning side- ja elektrikaablite ringitõstmine.

Tööde kogumaksumus oli 1,93 miljonit eurot ning tööd teostati peatöövõtja AS Merko Ehitus Eesti juhtimisel. Tööde tulemusel väheneb liikluskoormus kõrvaltänavatel ning võimaldatud on otsepääs Aia tänavalt Tuulte Roosi elamurajooni ja sealtkaudu Sõrve maanteele.

Valla ehitus- ja planeeringuosakonna taristuinsener Rait Pitka sõnul ehitati sõidu- ja kergliiklusteid kokku 900 meetrit ning paigaldati 1 840 tonni asfaldisegu. Ehitustööde kulgu Sõrve teel ja Lootsi tänaval oli võimalik järgida terve protsessi vältel otsepildis.

Rekonstrueerimistöid juhtinud Merko Ehitus Eesti projektijuht Kalev Luiga meenutas, et aasta eest laius Aia tänava tulevase läbimurde kohal roostik ja selle all loksus vesi, mis kohati ulatus kummiku säärest üle. „Tänaseks on kõik see asendunud kaasaegse ja mugava liiklussõlmega nii jalakäijate, ratturite ja kergliikurite kui ka mootortranspordi jaoks. Kiidame väga kompetentset tellijat, põhjalikku ja konkreetset järelevalve teostajat Esprii OÜ-d ning koostööd kohalike ettevõtetega – Klotoid, Level, Träx Rehvikeskus, Saarte Tehnika –, kellega ühiselt saime saarlaste elu mugavamaks muuta," sõnas ta.