« Tagasi

Saare maakonna arengukonverents tuleb taas!

Üle kahe aasta toimub jälle Saare maakonna arengukonverents, seekord 25. novembril Kuressaares, Thule Kojas.

Seekordse arengukonverentsi fookuses on energeetika ning seda seoses päevapoliitiliselt laia kõlapinda saavutanud rohepöörde tegemise vajadusega nii energeetikas kui ka meie igapäevaelus, tutvustab konverentsi korraldaja, Saaremaa vallavalitsuse arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist Renate Pihl.

Koos teemade ettekandjatega otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Mis on saareliste omavalitsuste väljakutsed ja võimalused energeetikavaldkonnas nii ettevõtluse arendamiseks kui ka sobiva elukeskkonna tagamiseks?

  • Milles peitub Saare maakonna energiapotentsiaal ja kuidas seda targalt ära kasutada?

  • Kes mõjutab avameretööstuse trende ja Saaremaa võimalusi meretuuleenergia arendamisel?

  • Kuidas kujuneb elektrienergia hind ja kuidas targalt tarbida?

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, EASi Välisinvesteeringute keskuse äriarenduse valdkonnajuht Raido Lember, Gridio kaasasutaja ja juht Konrad Hanschmidt, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar – nemad on vaid osa neist, kellega arengukonverentsi päeva jooksul erinevates teemablokkides au kohtuda on. Täpsem info koos päevakava jm vajaliku infoga konverentsi kodulehel.

Konverentsil on kavas ka kolme vallavanema – Saaremaa, Muhu ja Ruhnu – arutelupaneel „Saaremaa võimalused meretuuleenergia arendamisel".

Konverentsil osalemine on tasuta; lisaks osalemisele Thule Kojas on konverentsist võimalik osa saada ka videosilla vahendusel. Osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 19. novembriks 2021 veebivormis.

Konverentsi korraldab Saare maakonna nimel Saaremaa Vallavalitsus koostöös SA Saare Arenduskeskuse ja Europe Direct Saaremaaga.

Lisainfo: Saaremaa vallavalitsuse arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist Renate Pihl (tel 452 5032, 5057319, renate.pihl@saaremaavald.ee)