Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (1. aprill)

Neljapäeval, 1. aprillil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 9 positiivset koroonatesti tulemust, neist 8 Saaremaa valda (sh 2 Kuressaare linna) ja 1 Muhu valda. Kokku tehti 91 testi. Kolmapäeval, 31. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 11 (teste kokku 110), kellest 6 viibivad Saaremaal ja 1 Muhus. Eestis oli 1. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 832. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 1221 ja Saare maakonnas 747.

Kuressaare Haiglas oli 1. aprilli hommiku seisuga ravil 6 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 7915 inimesele, kellest 1476 on saanud mõlemad doosid.

Pühapäeval, 4. aprillil algusega kell 12 saavad Kuressaare haiglas lasta end vaktsineerida 1956. aastal ja varem sündinud inimesed ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed. Kokku on seekord võimalik vaktsineerida 300 inimest ja seda AstraZeneca vaktsiiniga.

Soovijad saavad vaktsineerimisele registreeruda digiregistratuuri kaudu (digiregistratuur.ee või digilugu.ee). Digiregistratuuri kasutamise võimaluse puudumisel saab end Kuressaare Haiglas toimuvale vaktsineerimisele kirja panna ajavahemikus kell 9.00–18.00 telefonil 5198 2986. Inimene saab kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee. COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks arvatakse inimene viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Olukord on tõsine, kuid liigume õigel teel. Jätkame samamoodi. Näeme esimesi märke nakatumise näitajate paranemisest, kuid nakkuse levik on endiselt ulatuslik ja haiglates on rekordiliselt palju patsiente. Eesmärk on vähendada haiglaravi vajajate arvu, selleks peame vähendama viiruse levikut ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.
  • Tulemus tuleb vaid üheskoos pingutades. Inimeste tubli käitumine ja riiklikud meetmed kontaktide vähendamiseks on suutnud nakkuse levikut pidurdada ja annavad lootust, et suudame kriisi ületada.
  • Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.
  • Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.

 

Saaremaa kriisistaap uuest nädalast regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel.

Vabariigi Valitsus kiitis täna, 1. aprillil heaks korralduse, millega pikendab kehtivaid COVID-19 piiranguid vähemalt 25. aprillini (k.a). Piirangute edasise jätkumise vajalikkuse üle otsustab valitsus kahe nädala pärast. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade 1. aprillil 2021