Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (11. aprill)

Pühapäeval, 11. aprillil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 4 positiivset koroonatesti tulemust, neist 3 Muhu valda ja 1 Saaremaa valda. Kokku tehti 46 testi. Laupäeval, 10. aprillil oli maakonnas uusi nakatunuid 2 (teste kokku 116), kellest mõlemad viibivad Saaremaal. Eestis oli 11. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 438. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 794 ja Saare maakonnas 357. Kuressaare Haiglas oli 11. aprilli hommiku seisuga ravil 4 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 9397 inimesele, kellest 3175 on saanud mõlemad doosid. Maakonnas on vähemalt üks kord vaktsineeritud 72% 80-aastastest ja vanematest inimestest. 70–79-aastaste hulgas on vaktsineerimisega hõlmatus 70,8% ja 60–69 aastaste seas 57%. Vaktsineerimisandmeid maakonna ja omavalitsuse ning vanusegruppide lõikes näeb Terviseameti kodulehel.

8. aprillil tutvustas peaminister Kaja Kallas koroonaviiruse leviku tingimustes ühiskonnaelu korraldamise kava, mis kirjeldab otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda. Koroonaviiruse mõjude leevendamise kava on esitatud avalikule konsultatsioonile, mis kestab 16. aprillini. Eelnõuga saab tutvuda siin.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Jätkame ühiseid pingutusi, oht ei ole veel möödas. Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on meie kõigi pingutuste tulemusel veidi paranenud, kuid haigestumine püsib endiselt väga kõrgel tasemel ning haiglates on rekordpalju patsiente. Kriisi ületamiseks peame jätkama pingutusi ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.

  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimine. Iga COVID-19 riskirühma kuuluvale inimesele tehtud kaitsesüst võib olla elupäästev.

  • Testi ennast esimesel võimalusel. Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. Haigena või lähikontaktsena tuleb jääda koju.

  • Toetame enda ja oma lähedaste heaolu. Kriisis on teatav stressitaseme tõus loomulik. Kõige kättesaadavam vaimse tervise abi on head suhted usaldusväärsete inimestega. Kui tavalised meetodid stressiga toimetulekuks ei tööta, siis otsi abi ja julgusta seda tegema ka oma lähedasi. Nõuandeid leiad aadressilt kriis.ee/vaimnetervis.

 

Saaremaa kriisistaap regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel.

Vabariigi Valitsus kiitis 1. aprillil heaks korralduse, millega pikendas kehtivaid COVID-19 piiranguid vähemalt 25. aprillini (k.a). Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 11. aprill 2021