Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (11. märts)

Neljapäeval, 11. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 51 positiivset koroonatesti tulemust, neist 49 Saaremaale, 1 Muhu valda ja 1 Ruhnu valda. Kokku tehti 240 testi. Kolmapäeval, 10. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 59 (teste kokku 321), kellest 49 viibivad Saaremaal ja 3 Muhus. Eestis oli 11. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1957. Kuressaare Haiglas oli 11. märtsi hommiku seisuga ravil 26 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 4085 inimesele, kellest 989 on saanud mõlemad doosid.

Pühapäeval, 14. märtsil kell 9.00–16.00 toimub Kuressaare Haiglas 65-aastaste ja vanemate inimeste vaktsineerimine COVID-19 vastu. Kuressaares saab end lasta vaktsineerida 500 inimest ja kasutatakse AstraZeneca vaktsiini. Vaktsineerimisele saab registreeruda alates 11. märtsi õhtust digiregistratuuri kaudu veebilehtedel digiregistratuur.ee või digilugu.ee. Reedest, 12. märtsist saab registreeruda ka telefonil 5198 2986. Vaktsineerimisele minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja kanda maski. Haigusnähtudega inimestel ei ole lubatud vaktsineerimisele minna.

Tänasest, 11. märtsist kehtivad Vabariigi Valitsuse otsusel kõikjal Eestis senisest rangemad piirangud, mille eesmärk on viia kontaktid inimeste vahel miinimumini. Info riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.  

Alates 11. märtsist ei tohi koolihoonetes viibida enam ka 1.–4. klassi õpilased, samuti ei lubata kontaktõppele põhikooli lõpueksamiteks ja riigieksamiteks valmistujaid. Äärmisel vajadusel võivad kontaktõppes jätkata hariduslike erivajadustega õppijad, samuti on võimalik erandkorras korraldada kontakttegevusi 1.–4. klasside õpilastele. Kõiki ettevaatusabinõusid rakendades tohib haridusasutuses viibida õppija, kes vajab hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks või ta sooritab praktilist õpet, eksameid või teste.

Vallavalitsuse hallatavad lasteaiad jäävad avatuks, välja arvatud viiruse levikust tingitud erijuhud.

10.–15. märtsil on suletud Kaali Kooli lasteaiaosa. Kuressaare Tuulte Roosi lasteaias on 9. märtsist suletud Rukkilille rühm ja 8. märtsist Nurmenuku rühm. Ristiku lasteaias on selle nädala lõpuni, 14. märtsini suletud Kiilikeste ja Mesimummide rühm. Kihelkonna lasteaed on neljapäevast, 11. märtsist suletud. 14. märtsini on suletud ka Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse Kuressaare õppehoone Suur-Põllu tänaval. Saaremaa Ühisgümnaasiumi hariduslike erivajadustega õpilaste klassidest on alates reedest, 12. märtsist kodus 4.c, 5.c, 5.e ja 8.l.

Neljapäevast, 11. märtsist on Kuressaare päevakeskus avatud üksnes sooja toidu väljastamiseks, et inimesed saaksid selle koju kaasa võtta.

11. märtsist on muutunud ka raamatukogude töökorraldus: raamatuid saab laenutada ja tagastada vaid kontaktivabalt, avariiulite kasutamine ei ole lubatud ning lugemissaale palutakse külastada ainult hädavajadusel. Saare Maakonna Keskraamatukogu on avatud tavapärastel aegadel, kuid soovitud raamatud saab tellida raamatukappi või fuajeesse riiulile ning tagastada tagastuskasti. Täpsem info on leitav raamatukogu kodulehelt skr.lib.ee. Kõik Saaremaa maaraamatukogud pakuvad kontaktivaba laenutust ja tagastust oma tavapärastel lahtiolekuaegadel. Perioodikat lugeda ja internetti kasutada on võimalik üksnes eelnevalt kokkulepitud ajal.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.