Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (20. aprill)

Teisipäeval, 20. aprillil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 8 positiivset koroonatesti tulemust ja need kõik Saaremaa valda (sh 4 Kuressaare linna). Kokku tehti 120 testi. Esmaspäeval, 19. aprillil oli maakonnas 4 uut nakatunut (teste kokku 42), kes kõik viibivad Saaremaal. Eestis oli 20. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 536. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 575 ja Saare maakonnas 251. Kuressaare Haiglas oli 20. aprilli hommiku seisuga ravil 2 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 9699 inimesele, kellest 4389 on saanud mõlemad doosid. Maakonnas on vähemalt üks kord vaktsineeritud 72,7% 80-aastastest ja vanematest inimestest. 70–79-aastaste hulgas on vaktsineerimisega hõlmatus 72,6% ja 60–69 aastaste seas 58,8%. Vaktsineerimisandmeid maakonna ja omavalitsuse ning vanusegruppide lõikes näeb Terviseameti kodulehel.

Valitsus hakkab järk-järgult COVID-19 piiranguid alates 26. aprillist leevendama. Kõige esimesena leevenevad alates 26. aprillist piirangud õues sportimisele, treenimisele ja huviharidusele. Alates 3. maist avanevad osaliselt üldhariduskoolid ja poed ning samuti tohib avamisaja, liikumis- ja ruumipiiranguid arvestades toitlustusasutuste väliterrassidel kohapeal einestada. Samuti on alates 3. maist välitingimustes lubatud maksimaalselt 150-le inimesele avalikud koosolekud ja jumalateenistused ning kõik muud avalikud üritused nii kultuuri- kui meelelahutusvaldkonnas. Inimesed peavad olema kuni 10 liikmelistes rühmades, kes omavahel kokku ei puutu. Kõik üritused peavad lõppema õhtul kell 21.

 

Riig põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Olukord paraneb, jätkame õigel teel. Meie ühiste pingutuste tulemusel on nii koroonaviirusega nakatunute kui ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv vähenenud. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta samm-sammult tavapärase elukorralduse juurde.
  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Veendume, et meie üle 70-aastased lähedased annaksid vaktsineerimissoovist teada oma perearstikeskusele. Pärast kriitilise hulga eakate ja riskirühmade vaktsineerimist avaneb ka kõigil teistel soovijatel võimalus ennast vaktsineerida.
  • Veedame koolivaheaja ohutult. Hoidume reisimisest ning järgime endiselt kõiki viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid. Viibime rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad ning väldime kogunemisi ja pidusid.
  • Kasutame võimalust puhata ja maandada vaimseid pingeid. Koolivaheajal saame veeta perega nutivaba aega ja suunata lapsi värskes õhus liikuma. Ettevaatlikult, ühekaupa, võivad lapsed sõpradega kohtuda - sotsiaalsed suhted on heaks enesetundeks vajalikud. Peame vastu, et saaksime suvel nautida tavapärasemat elu.
  • Kui olukorra paranemine jätkub, hakkavad piirangud järk-järgult leevenema. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule.
  • Vaktsineerimisel keskendutakse aprilli lõpuni eeskätt COVID-19 haigusest enim ohustatud vanusegruppide ja riskirühmade kaitsmisele. Mais ja juunis on eesmärk pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad.

 

Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 20. aprill 2021