Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (22. aprill)

Neljapäeval, 22. aprillil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 4 positiivset koroonatesti tulemust, neist 3 Saaremaa valda (sh 1 Kuressaare linna) ja 1 Ruhnu valda. Kokku tehti 63 testi. Kolmapäeval, 21. aprillil oli maakonnas 6 uut nakatunut (teste kokku 78), kes kõik viibivad Saaremaal. Eestis oli 22. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 436. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 512 ja Saare maakonnas 193. Kuressaare Haiglas oli 22. aprilli hommiku seisuga ravil 1 COVID-19 positiivne patsient.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 10106 inimesele, kellest 4718 on saanud mõlemad doosid. Maakonnas on vähemalt üks kord vaktsineeritud 73,6% 80-aastastest ja vanematest inimestest. 70–79-aastaste hulgas on vaktsineerimisega hõlmatus 74,7% ja 60–69 aastaste seas 62,1%. Vaktsineerimisandmeid maakonna ja omavalitsuse ning vanusegruppide lõikes näeb Terviseameti kodulehel.

Vaktsineerimisel keskendutakse aprilli lõpuni eeskätt COVID-19 haigusest enim ohustatud vanusegruppide ja riskirühmade kaitsmisele. Mais ja juunis on eesmärk pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Vaktsineerimisega seotud infot leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Vabariigi Valitsus hakkab järk-järgult COVID-19 piiranguid alates 26. aprillist leevendama. Kõigepealt leevenevad alates 26. aprillist piirangud õues sportimisele, treenimisele ja huviharidusele. Alates 3. maist avanevad osaliselt üldhariduskoolid ja poed ning samuti tohib avamisaja, liikumis- ja ruumipiiranguid arvestades toitlustusasutuste väliterrassidel kohapeal einestada. Avalikus siseruumis liikumisele jääb kehtima 2+2 reegel ja maskikandmise kohustus. Juhul, kui epidemioloogiline olukord võimaldab, vähendatakse piiranguid mai jooksul veelgi. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Olukord paraneb, jätkame õigel teel. Meie ühiste pingutuste tulemusel on nii koroonaviirusega nakatunute kui ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv vähenenud. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta samm-sammult tavapärase elukorralduse juurde.

  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Veendume, et meie üle 70-aastased lähedased annaksid vaktsineerimissoovist teada oma perearstikeskusele. Pärast kriitilise hulga eakate ja riskirühmade vaktsineerimist avaneb ka kõigil teistel soovijatel võimalus ennast vaktsineerida.

  • Veedame koolivaheaja ohutult. Hoidume reisimisest ning järgime endiselt kõiki viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid. Viibime rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad ning väldime kogunemisi ja pidusid.

  • Kasutame võimalust puhata ja maandada vaimseid pingeid. Koolivaheajal saame veeta perega nutivaba aega ja suunata lapsi värskes õhus liikuma. Ettevaatlikult, ühekaupa, võivad lapsed sõpradega kohtuda – sotsiaalsed suhted on heaks enesetundeks vajalikud. Peame vastu, et saaksime suvel nautida tavapärasemat elu.

 

Saaremaa kriisistaap regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 22. aprill 2021