Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (25. veebruar)

Neljapäeval, 25. veebruaril lisandus Terviseameti andmetel Saaremaale 49 positiivset koroonatesti tulemust. Päev varem, 24. veebruaril oli uusi nakatunuid 60, kellest 54 viibivad Saaremaal. Kõige sagedamini on nakatumine toimunud pereringis, kuid paljudel juhtudel jääb nakatumisallikas paraku teadmata.

Kuressaare Haiglas oli 25. veebruari hommiku seisuga ravil 22 COVID-19 positiivset patsienti.

25. veebruari hommiku seisuga on Saaremaal 755 koolitöötajast COVID-19 vastu esimese doosiga vaktsineeritud 424 inimest ehk 56%. Kaks kooli on veel vaktsineerimise ootel. Lasteaiatöötajate vaktsineerimine algab Saaremaal märtsi teisel nädalal.

Käesoleva nädala lõpuni on suletud Aste Lasteaed, Lümanda Lasteaed, Kesklinna Eralasteaed Naerusuu ja Pihtla Kooli lasteaiaosa ning üks rühm nii Valjala Lasteaias kui ka Kuressaare Pargi Lasteaias. Koolides on 28. veebruarini koolivaheaeg.

Vabariigi Valitsuse teatel on 5.–12. klasside õpilased alates esmaspäevast, 1. märtsist vähemalt kuu lõpuni distantsõppel. 1.–4. klasside õpilased ja hariduslike erivajadustega õpilased saavad jätkata õppetööd koolimajas, samuti on lubatud hariduslike tugiteenuste osutamine ja konsultatsioonid. Üleriigiliste piirangute info avaldatakse kodulehel kriis.ee.

1. märtsil toimuva kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) koosolekul vaadatakse üle Saaremaal sisetingimustes toimuvale huviharidusele, -tegevusele ja noorsootööle kehtestatud piirangud ning arutatakse nende kehtivuse pikendamise ning täiendavate meetmete vajalikkust.