Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (26. märts)

Reedel, 26. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saaremaale 13 positiivset koroonatesti tulemust, neist 8 Kuressaare linna. Kokku tehti 134 testi. Neljapäeval, 25. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 19 (teste kokku 269), kellest 14 viibivad Saaremaal. Eestis oli 26. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1151. Kuressaare Haiglas oli 26. märtsi hommiku seisuga ravil 8 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 7071 inimesele, kellest 1044 on saanud mõlemad doosid.

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

Olukord on endiselt kriitiline. Peame jätkama kõigi ennetusabinõude järgimist, et meie meditsiinisüsteem peaks koormusele vastu ja nakatumised väheneksid.

Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.

Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.

Väldi reisimist. Välisreisidelt on suur risk tuua riiki uusi nakkavamaid viirusetüvesid.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) järgmine koosolek toimub esmaspäeval, 29. märtsil. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.