Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (27. veebruar)

Laupäeval, 27. veebruaril lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 105 positiivset koroonatesti tulemust, neist 104 Saaremaa valda. Reedel, 26. veebruaril oli uusi nakatunuid 15, kellest 12 viibivad Saaremaal. Eestis oli 27. veebruaril esmaseid positiivseid teste kokku 1570.

Terviseameti esialgse info kohaselt kajastab täna Saaremaale lisandunud positiivsete testide arv kolme päeva tulemusi. Peamiselt on nakatumine toimunud kas pereringis, sõpruskonnas või töökohal.

Kuressaare Haiglas oli 27. veebruari hommiku seisuga ravil 21 COVID-19 positiivset patsienti.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk paneb kõigile inimestele südamele, et koroonaviiruse leviku saame peatada vaid üheskoos. „Oht nakatuda on suur, mistõttu palun kõigil püsida võimalikult palju kodus ja vähendada kontakte teiste inimestega. Vältimatud kohtumised tuleks pidada õues ja kindlasti hoida distantsi," ütles Tuisk. Samuti tuletab vallavanem meelde, et nii siseruumides kui ka ühistranspordis tuleb kanda nii enda kui ka teiste kaitsmiseks maski. „Kui inimesed nakatumise kasvutempost hoolimata praeguseid piiranguid ja käitumissoovitusi eiravad, on tulemuseks senisest veelgi karmimad lisapiirangud," sõnas Tuisk.

Esmaspäeval, 1. märtsil toimub kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) koosolek, kus vaadatakse üle Saaremaal sisetingimustes toimuvale huviharidusele, -tegevusele ja noorsootööle kehtestatud piirangud ning arutatakse nende kehtivuse pikendamise ning täiendavate meetmete vajalikkust.