Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (29. märts)

Esmaspäeval, 29. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 4 positiivset koroonatesti tulemust, neist kõik Saaremaa valda (sh 1 Kuressaare linna). Kokku tehti 71 testi. Pühapäeval, 28. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid samuti 4 (teste kokku 55), kes kõik viibivad Saaremaal. Eestis oli 29. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 584. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 1364 ja Saare maakonnas 949.

Kuressaare Haiglas oli 29. märtsi hommiku seisuga ravil 9 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 7396 inimesele, kellest 1124 on saanud mõlemad doosid.

Tänase, 29. märtsi seisuga on Saaremaal avatud kõik lasteaiad.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) liikmed said tänasel, 29. märtsi koosolekul ülevaate olukorrast Kuressaare Haiglas ja Muhu vallas, samuti vaktsineerimise hetkeseisust ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevusest kehtivatest piirangutest kinnipidamise kontrollimisel.

Märtsi esimesel nädalal tuli maakonda ühes päevas keskmiselt juurde 49 uut positiivset koroonatesti tulemust, teisel nädalal 33, kolmandal nädalal 31 ja neljandal nädalal 14. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Saare maakonnas märtsi algusega võrreldes langenud: 1. märtsil oli näitaja 1711 ja 29. märtsil 949. „Et viiruse levik Saaremaal veelgi väheneks, on jätkuvalt vaja vastutustundlikult käituda ja kehtivatest piirangutest kinni pidada," ütles vallavanem Mikk Tuisk. Ta lisas, et kuna sel nädalal ootab ees pikk nädalavahetus, mis toob mandrilt saartele tavapärastest rohkem inimesi, on vahetute kontaktide vältimine, distantsi hoidmine ja siseruumides maski kandmine erakordselt oluline. „Palun tähistame ülestõusmispühi turvaliselt ning enda ja teiste inimeste tervist hoides," sõnas vallavanem.

Saaremaa kriisistaap uuest nädalast regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed teisipäeviti toimuval nõupidamisel.

Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade 29. märtsil 2021