Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (30. märts)

Teisipäeval, 30. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 28 positiivset koroonatesti tulemust, neist 27 Saaremaa valda (sh 12 Kuressaare linna) ja 1 Muhu valda. Kokku tehti 179 testi. Esmaspäeval, 29. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 4 (teste kokku 71), kellest 3 viibivad Saaremaal. Eestis oli 30. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1202. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 1345 ja Saare maakonnas 907.

Kuressaare Haiglas oli 30. märtsi hommiku seisuga ravil 7 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 7487 inimesele, kellest 1174 on saanud mõlemad doosid.

Tänasest, 30. märtsist kuni 5. aprillini (k.a) on isolatsioonis Kuressaare Ristiku Lasteaia Maasikate rühma lapsed ja kolm töötajat. Teised Saaremaa lasteaiad on avatud.

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

Olukord on tõsine, kuid liigume õigel teel. Jätkame samamoodi. Näeme esimesi märke nakatumise näitajate paranemisest, kuid nakkuse levik on endiselt ulatuslik ja haiglates on rekordiliselt palju patsiente. Eesmärk on vähendada haiglaravi vajajate arvu, selleks peame vähendama viiruse levikut ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.

Tulemus tuleb vaid üheskoos pingutades. Inimeste tubli käitumine ja riiklikud meetmed kontaktide vähendamiseks on suutnud nakkuse levikut pidurdada ja annavad lootust, et suudame kriisi ületada.

Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.

Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.

Saaremaa kriisistaap uuest nädalast regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed teisipäeviti toimuval nõupidamisel.

Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade Saaremaal 30. märtsil 2021