Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (31. märts)

Kolmapäeval, 31. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 11 positiivset koroonatesti tulemust, neist 9 Saaremaa valda (sh 2 Kuressaare linna) ja 2 Muhu valda. Kokku tehti 110 testi. Teisipäeval, 30. märtsil oli maakonnas uusi nakatunuid 28 (teste kokku 179), kellest 22 viibivad Saaremaal. Eestis oli 31. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1009. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 1286 ja Saare maakonnas 807.

Kuressaare Haiglas oli 31. märtsi hommiku seisuga ravil 7 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 7681 inimesele, kellest 1362 on saanud mõlemad doosid.

5. aprillini (k.a) on isolatsioonis Kuressaare Ristiku Lasteaia Maasikate rühma lapsed ja kolm töötajat. Nädala lõpuni on suletud ka Orissaare lasteaia üks rühm. Teised Saaremaa lasteaiad on avatud.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Olukord on tõsine, kuid liigume õigel teel. Jätkame samamoodi. Näeme esimesi märke nakatumise näitajate paranemisest, kuid nakkuse levik on endiselt ulatuslik ja haiglates on rekordiliselt palju patsiente. Eesmärk on vähendada haiglaravi vajajate arvu, selleks peame vähendama viiruse levikut ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.

  • Tulemus tuleb vaid üheskoos pingutades. Inimeste tubli käitumine ja riiklikud meetmed kontaktide vähendamiseks on suutnud nakkuse levikut pidurdada ja annavad lootust, et suudame kriisi ületada.

  • Väärtustame tervishoiutöötajate tööd. Ka need, kes püsivad tugeva tervise juures, ei tohi unustada neid, kes on raskelt haiged ning kelle elu ja tervise eest arstid, õed ja hooldajad iga päev võitlevad.

  • Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimisega. Esmajärjekorras vaktsineeritakse riskirühmi, kellel on suurem risk raskelt haigestuda. Kõik vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise eest.

 

Saaremaa kriisistaap uuest nädalast regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel.

Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.