Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (4. aprill)

Pühapäeval, 4. aprillil Terviseameti andmetel Saare maakonda ühtki positiivset koroonatesti tulemust ei lisandunud – teste oli tehtud 70. Päev varem, laupäeval oli maakonnas uusi nakatunuid 2 – mõlemad Saaremaa vallas (teste tehti 25). Eestis oli täna, 4. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 462. Viimase 14 päeva nakatumiskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis tervikuna 1054 ja Saare maakonnas 493. Kuressaare Haiglas oli 4. aprilli seisuga ravil 5 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 8243 inimesele, kellest 1762 on saanud mõlemad doosid. Vaktsineerimiskuuri on lõpetanud 5,33% Saare maakonna elanikest ja võrreldes eilsega on see protsent nüüd Eesti keskmisest (s.o 5,17%) suurem.

Saaremaa kriisistaap uuest nädalast regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel.

Vabariigi Valitsus kiitis 1. aprillil heaks korralduse, millega pikendab kehtivaid COVID-19 piiranguid vähemalt 25. aprillini (k.a). Piirangute edasise jätkumise vajalikkuse üle otsustab valitsus kahe nädala pärast. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 4. aprill 2021