Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (4. mai)

Teisipäeval, 4. mail lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 2 positiivset koroonatesti tulemust, neist üks Saaremaa valda ja üks Muhu valda. Kokku tehti 102 testi. Esmaspäeval, 3. mail maakonnas uus nakatunuid ei olnud (teste kokku 50). Eestis oli 4. mail esmaseid positiivseid teste kokku 401. Viimase 7 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 176 ja Saare maakonnas 63. Kuressaare Haiglas oli 4. mai hommiku seisuga ravil 2 COVID-19 positiivset patsienti.

Töötaja positiivse koroonatesti tõttu on Kuressaare Ida-Niidu Lasteaia Päevakoera rühm suunatud 8. maini eneseisolatsiooni.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 11456 inimesele, kellest 6366 on saanud mõlemad doosid. Maakonnas on vähemalt üks kord vaktsineeritud 75,2% 80-aastastest ja vanematest inimestest. 70–79-aastaste hulgas on vaktsineerimisega hõlmatus 77,4% ja 60–69 aastaste seas 71,2%. Vaktsineerimisandmeid maakonna ja omavalitsuse ning vanusegruppide lõikes näeb Terviseameti kodulehel. Vaktsineerimisega seotud infot leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Esmaspäevast, 3. maist avanesid osaliselt üldhariduskoolid ja poed ning samuti tohib avamisaja, liikumis- ja ruumipiiranguid arvestades toitlustusasutuste väliterrassidel kohapeal einestada. Avalikus siseruumis liikumisele jääb kehtima 2+2 reegel ja maskikandmise kohustus. Juhul, kui epidemioloogiline olukord võimaldab, vähendatakse piiranguid mai jooksul veelgi. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.

Saaremaa kriisistaap regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 4. mai 2021