Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (5. märts)

Reedel, 5. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 64 positiivset koroonatesti tulemust, neist 63 Saaremaa valda. Kokku tehti 247 testi. Neljapäeval, 4. märtsil oli Saare maakonnas uusi nakatunuid 61 (teste kokku 275), kellest 56 viibivad Saaremaal ja 1 Muhus. Eestis oli 5. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1536. Kuressaare Haiglas oli 5. märtsi hommiku seisuga ravil 28 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 2596 inimesele, kellest 948 on saanud mõlemad doosid. Täna, 5. märtsil alustati Saaremaal lasteaiatöötajate vaktsineerimist.

Esmaspäevast, 8. märtsist on taas avatud Aste Lasteaed ning Aste Põhikooli 1.–4. klassi õpilased saavad alustada õppetööd koolimajas. Kihelkonna Kool alustab 8. märtsil kontaktõppega, kuid lasteaiarühm on 8. ja 9. märtsil endiselt suletud. Saaremaa Ühisgümnaasiumis on distantsõppele suunatud 3.b klass. Juba varasemalt distantsõppel olnud 3.a klass saab koolimajja naasta 10. märtsil ja 4.d klass 11. märtsil. Järgmise nädala lõpuni, 14. märtsini on suletud Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse Kuressaare õppehoone Suur-Põllu tänaval.

Lisaks üleriiklikele piirangutele kehtivad Saaremaa vallas vähemalt 28. märtsini täiendavad piirangud huviharidusele, -tegevusele ja noorsootööle. See tähendab, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on vallavalitsuse hallatavates asutustes jätkuvalt peatatud sisetingimustes noorte ja täiskasvanute huviharidus, -tegevus ja noorsootöö.

Vallavalitsus on leevendanud huvikoolide ja lasteaedade kohatasude maksmist. Saaremaa Vallavalitsuse hallatavate huvikoolide (Saaremaa Spordikool, Kuressaare Muusikakool, Kuressaare Kunstikool, Kärla Muusikakool, Orissaare Muusikakool) õppetasude arveid märtsikuu eest ei väljastata. Lasteaia kohatasu märtsikuu arve tuleb kõigil tasuda. Perele, kelle laps ei ole alates neljapäevast, 4. märtsist kuni märtsi lõpuni kordagi lasteaias käinud, ei väljastata aprillikuus kohatasu arvet.

Laupäevast, 6. märtsist hakkavad kehtima üleriigilised täiendavad piirangud, info riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.  

Kõik positiivse koroonatesti andnud inimesed ja nende lähikontaktsed peavad püsima kindlasti kodus ning jälgima oma tervist. Haigussümptomite esinemisel tuleb ühendust võtta oma perearstiga ja raskematel juhtudel (nt hingamisraskuste korral) kutsuda kiirabi. Lähikontaktsed võivad samuti koroonaviirust levitada, mistõttu on nendega kokkupuutumine teistele inimestele tõsine nakkusoht. Koroonatest tuleks teha alles 7.–10 päeva möödumisel lähikontaktist, sest varasem test ei pruugi näidata korrektset tulemust.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) järgmine koosolek toimub esmaspäeval, 8. märtsil.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.