Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (7. märts)

Pühapäeval, 7. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 37 positiivset koroonatesti tulemust, neist 36 Saaremaa valda ja üks Muhu valda. Päev varem, 6. märtsil oli Saare maakonnas uusi nakatunuid 53, kellest 51 viibivad Saaremaal. Kuressaare Haiglas oli 7. märtsi hommiku seisuga ravil 27 COVID-19 positiivset patsienti. Eestis oli 7. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1321. Täpsem info: www.terviseamet.ee//koroonakaart.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 3022 inimesele, kellest 984 on saanud mõlemad doosid.

Esmaspäevast, 8. märtsist on taas avatud Aste Lasteaed ning Aste Põhikooli 1.–4. klassi õpilased saavad alustada õppetööd koolimajas. Kihelkonna Kool alustab 8. märtsil kontaktõppega, kuid lasteaiarühm on 8. ja 9. märtsil endiselt suletud.  Saaremaa Ühisgümnaasiumis on distantsõppele suunatud 3.b klass. Juba varasemalt distantsõppel olnud 3.a klass saab koolimajja naasta 10. märtsil ja 4.d klass 11. märtsil. Järgmise nädala lõpuni, 14. märtsini on suletud Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse Kuressaare õppehoone Suur-Põllu tänaval. 8. märtsist kuni 14. märtsini on suletud Kuressaare Ristiku lasteaia Kiilikeste rühm. Samuti jääb ennetava abinõuna esmaspäevast suletuks Tuulte Roosi lasteaia Nurmenuku rühm.

Eilsest, 6. märtsist hakkasid kehtima üleriigilised täiendavad piirangud, info riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Lisaks üleriiklikele piirangutele kehtivad Saaremaa vallas vähemalt 28. märtsini täiendavad piirangud huviharidusele, -tegevusele ja noorsootööle. See tähendab, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on vallavalitsuse hallatavates asutustes jätkuvalt peatatud sisetingimustes noorte ja täiskasvanute huviharidus, -tegevus ja noorsootöö.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) järgmine koosolek toimub esmaspäeval, 8. märtsil.

Kõik positiivse koroonatesti andnud inimesed ja nende lähikontaktsed peavad püsima kindlasti kodus ning jälgima oma tervist. Haigussümptomite esinemisel tuleb ühendust võtta oma perearstiga ja raskematel juhtudel (nt hingamisraskuste korral) kutsuda kiirabi. Lähikontaktsed võivad samuti koroonaviirust levitada, mistõttu on nendega kokkupuutumine teistele inimestele tõsine nakkusoht. Koroonatest tuleks teha alles 7.–10 päeva möödumisel lähikontaktist, sest varasem test ei pruugi näidata korrektset tulemust.

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel www.saaremaavald.ee/koroonaviirus.