Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (8. märts)

Esmaspäeval, 8. märtsil lisandus Terviseameti andmetel Saaremaale 3 positiivset koroonatesti tulemust. Kokku tehti 34 testi. Pühapäeval, 7. märtsil oli Saare maakonnas uusi nakatunuid 37 (teste kokku 162), kellest 34 viibivad Saaremaal. Eestis oli 8. märtsil esmaseid positiivseid teste kokku 1181.

Kuressaare Haiglas oli 8. märtsi hommiku seisuga ravil 30 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 3258 inimesele, kellest 984 on saanud mõlemad doosid.

Saaremaa valla koolide töötajatest (kokku 755) on tänahommikuse seisuga vaktsineeritud 479 inimest ehk ca 63%. Iga päev lisandub koolidest vaktsineerimissoovijaid. Lasteaiatöötajatest (kokku 307) on 157 soovijast 8. märtsi seisuga vaktsineeritud 127.

Kuressaare Tuulte Roosi lasteaias on teisipäevast, 9. märtsist suletud Rukkilille rühm ja tänasest, 8. märtsist Nurmenuku rühm, Ristiku lasteaias on selle nädala lõpuni, 14. märtsini suletud Kiilikeste rühm. Kihelkonna Kool on 8.–10. märtsil distantsõppel, lasteaiarühm loodetakse avada kolmapäeval, 10. märtsil.

Kaali Kooli 2. ja 3. klass on distantsõppel ning saavad koolimajja naasta 11. märtsil. Saaremaa Ühisgümnaasiumis on distantsõppel 3.b klass, juba varasemalt distantsõppel olnud 3.a klass saab koolimajja naasta 10. märtsil ja 4.d klass 11. märtsil. Kuressaare Vanalinna Koolis on sel nädalal distantsõppel 1.b klassi õpilased ning 3.b ja 4.b klassi inglise keele rühm. Nädala lõpuni, 14. märtsini on suletud Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse Kuressaare õppehoone Suur-Põllu tänaval.

Saaremaa kriisistaabi (Saaremaal COVID-19 leviku tõkestamiseks ja sellega seonduvate sündmuste lahendamiseks moodustatud komisjon) liikmed said tänasel, 8. märtsi koosolekul ülevaate olukorrast Kuressaare Haiglas ja haridusasutustes.

Vallavanem Mikk Tuisu sõnul lisandus märtsi esimesel nädalal Saaremaale ühes päevas keskmiselt ligi 50 uut nakatunut ja viimase 14 päeva nakatunute koguarv maakonnas on jõudnud juba 654-ni. „Tänan südamest kõiki inimesi, kes on juba viinud oma igapäevased kontaktid miinimumini ja peavad kinni nii enda kui ka teiste tervise kaitsmiseks kehtestatud reeglitest," ütles Tuisk. Ta lisas, et lähinädalatel tuleb kõigil pingutada selle nimel, et nakatunute arv Saaremaal ja haiglaravi vajavate inimeste arv ei tõuseks. „Palun igal inimesel ja asutusel järgida kehtivad piiranguid, sest vaid üheskoos on võimalik viiruse levik meie kodusaarel peatada," sõnas vallavanem.

Kuna koroonaviiruse levik on Saaremaal laiaulatuslik, siis tuletab kriisistaap meelde, et kõik positiivse koroonatesti andnud inimesed ja nende lähikontaktsed peavad püsima kindlasti kodus ning jälgima oma tervist. Haigussümptomite esinemisel tuleb ühendust võtta oma perearstiga ja raskematel juhtudel (nt hingamisraskuste korral) kutsuda kiirabi. Lähikontaktsed võivad samuti koroonaviirust levitada, mistõttu on nendega kokkupuutumine teistele inimestele tõsine nakkusoht. Koroonatest tuleks teha alles 7.–10 päeva möödumisel lähikontaktist, sest varasem test ei pruugi näidata korrektset tulemust.

Lisaks üleriiklikele piirangutele kehtivad Saaremaa vallas vähemalt 28. märtsini täiendavad piirangud huviharidusele, -tegevusele ja noorsootööle. See tähendab, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on vallavalitsuse hallatavates asutustes jätkuvalt peatatud sisetingimustes noorte ja täiskasvanute huviharidus, -tegevus ja noorsootöö.

Saaremaa kriisistaabi järgmine koosolek toimub neljapäeval, 11. märtsil.

Info riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.  

Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.