Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (9. aprill)

Reedel, 9. aprillil lisandus Terviseameti andmetel Saare maakonda 6 positiivset koroonatesti tulemust, neist kõik Saaremaa valda (sh 1 Kuressaare linna). Kokku tehti 74 testi. Neljapäeval, 8. aprillil oli maakonnas uusi nakatunuid 9 (teste kokku 107), kellest 5 viibivad Saaremaal. Eestis oli 9. aprillil esmaseid positiivseid teste kokku 677. Viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 866 ja Saare maakonnas 393. Kuressaare Haiglas oli 9. aprilli hommiku seisuga ravil 3 COVID-19 positiivset patsienti.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 9122 inimesele, kellest 2823 on saanud mõlemad doosid.

8. aprillil tutvustas peaminister Kaja Kallas koroonaviiruse leviku tingimustes ühiskonnaelu korraldamise kava, mis kirjeldab otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda. Koroonaviiruse mõjude leevendamise kava on esitatud avalikule konsultatsioonile, mis kestab 16. aprillini. Eelnõuga saab tutvuda siin.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Jätkame ühiseid pingutusi, oht ei ole veel möödas. Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on meie kõigi pingutuste tulemusel veidi paranenud, kuid haigestumine püsib endiselt väga kõrgel tasemel ning haiglates on rekordpalju patsiente. Kriisi ületamiseks peame jätkama pingutusi ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.

  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimine. Iga COVID-19 riskirühma kuuluvale inimesele tehtud kaitsesüst võib olla elupäästev.

  • Testi ennast esimesel võimalusel. Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. Haigena või lähikontaktsena tuleb jääda koju.

  • Toetame enda ja oma lähedaste heaolu. Kriisis on teatav stressitaseme tõus loomulik. Kõige kättesaadavam vaimse tervise abi on head suhted usaldusväärsete inimestega. Kui tavalised meetodid stressiga toimetulekuks ei tööta, siis otsi abi ja julgusta seda tegema ka oma lähedasi. Nõuandeid leiad aadressilt kriis.ee/vaimnetervis.

 

Saaremaa kriisistaap regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel.

Vabariigi Valitsus kiitis 1. aprillil heaks korralduse, millega pikendas kehtivaid COVID-19 piiranguid vähemalt 25. aprillini (k.a). Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt vaktsineeri.ee. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 9. aprill 2021