Ülevaade COVID-19 olukorrast Saaremaal (9. mai)

Pühapäeval, 9. mail Terviseameti andmetel Saare maakonda positiivseid koroonatesti tulemusi ei lisandunud. Kokku tehti 30 testi. Laupäeval, 8. mail oli maakonnas 7 uut nakatunut (teste kokku 95), kellest 5 viibivad Saaremaal. Eestis oli 9. mail esmaseid positiivseid teste kokku 157. Viimase 7 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta on Eestis 170 ja Saare maakonnas 60.

Kuressaare Haiglas oli 9. mai hommiku seisuga ravil 1 COVID-19 positiivne patsient.

Saare maakonnas oli tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 12067 inimesele, kellest 7127 on saanud mõlemad doosid. Maakonnas on vähemalt üks kord vaktsineeritud 75,6% 80-aastastest ja vanematest inimestest. 70–79-aastaste hulgas on vaktsineerimisega hõlmatus 77,8% ja 60–69 aastaste seas 73,6%. Vaktsineerimisandmeid maakonna ja omavalitsuse ning vanusegruppide lõikes näeb Terviseameti kodulehel. Vaktsineerimisega seotud infot leiab veebilehelt vaktsineeri.ee.

Vabariigi Valitsus pikendas avalikele üritustele, meelelahutusele, toitlustusettevõtetes viibimisele, sportimisele ja treenimisele ning muudele tegevustele ja tegevusaladele kehtivaid piiranguid kuni 16. maini. Info Vabariigi Valitsuse kehtestatud riiklike piirangute kohta on leitav lehelt kriis.ee.

 

Riigi põhisõnumid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks:

  • Olukord on paranenud, kuid haigestumise tase püsib kõrge. Koroonaviirusega nakatunute ja haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv on viimastel nädalatel küll vähenenud, kuid viiruse leviku riskitase on siiski kõrge. Seega võib nakatuda kõikjal, kus on teiste inimestega kokkupuuteid.

  • Ärme kaotame valvsust ka piirangute leevenedes. Järgime viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid ja liigume rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad. Hoidume reisimisest ning tähistame nii emadepäeva kui ka teisi tähtpäevi ohutult, vältides suuri kogunemisi ja pidusid. Iga inimese vastutustundlik käitumine aitab kaasa, et saaksime naasta järk-järgult tavapärase elukorralduse juurde.

  • Vaktsineeri esimesel võimalusel, et kaitsta end raske haigestumise eest. Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab piiranguid samm-sammult leevendada. Sellest nädalast oodatakse vaktsineerima tänavu 50-aastaseks saavaid ja vanemaid inimesi. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.

  • Kuulame ja märkame laste muresid. Lapsed lähevad tagasi kooli, kuid mitmed neist tulevad sinna muremõtete ja raske pagasiga nagu pereliikmete haigestumine, surm või perevägivald. Kõik koolis, sotsiaalvaldkonnas, tervishoiusüsteemis ja lasteasutustes töötavad inimesed, küsige lastelt, kuidas neil läheb ning märgake muutusi nende meeleolus. Nõuandeid saab lasteabitelefonilt 116 111.

 

Saaremaa kriisistaap regulaarseid koosolekuid enam ei pea. Küll aga jälgitakse pidevalt olukorda ja koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele. Samuti arutavad koroonaviirusega seotud teemasid vallavalitsuse liikmed iganädalastel nõupidamistel. Ülevaated COVID-19 olukorrast Saaremaal on avaldatud valla veebilehel saaremaavald.ee/koroonaviirus.

COVID-19 olukorra ülevaade: 9. mai 2021