Valminud on Saaremaa valla mittetulundustegevuse ja külaelu arengukava 2021–2030 eelnõu, millega on võimalik tutvuda Saaremaa valla kodulehel 23. augustini. Sama kuupäevani on võimalik esitada arengukava eelnõu kohta ettepanekuid ja kommentaare e-posti aadressil vald@saaremaavald.ee või posti teel aadressile Tallinna 10, Kuressaare, Saaremaa vald. Eelnõu tutvustamiseks toimub 21. juulil 2021 algusega kell 17.00 Kuressaare raekoja saalis (Tallinna tn 2) avalik arutelu.

Saaremaa valla mittetulundustegevuse ja külaelu arengukava koostamise algatas vallavolikogu 2020. aasta novembris ning töögrupi koosseisu ja ajakava kinnitas vallavalitsus detsembri alguses.

Tänu Saarte Koostöökogu MTÜ ühisprojektile „Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele!" on eelnõu koostamist nõustanud väline ekspert Ivika Nõgel MTÜ-st Partnerlus.