« Tagasi

"Hoia merd!" kampaania Kuressaare supelrannas

Pernova Hariduskeskuse igasuvine teavituskampaania „Hoia merd!" juhib inimeste tähelepanu Läänemerega seotud keskkonnaprobleemidele juba kuus pikka aastat. Kampaania kutsub Läänemere-äärseid randu külastavaid inimesi kaasa mõtlema, kuidas vähendada oma ökoloogilist jalajälge nii lokaalsel kui globaalsel tasemel.

„Hoia merd!" kampaania on Kuressaare supelrannas juba teist korda, kus riietuskabiinid on saanud uue kuue, millelt saab lugeda Läänemere elustiku kohta. Nii on võimalik riietumist oodates lugeda, vaadata fotosid ja ammutada teadmisi, kellega me Läänemerd jagame. Lisaks saab QR koodide abiga lugeda Pernova Hariduskeskuse muude põnevate tegemiste kohta. 

Nii nagu möödunud aastal, tuleb ka tänavu "Hoia merd!" tegevustelk Kuressaare merepäevadele, mis 5. ja 6 augustil 2022 saab asuma merepäevade laada alal. Tegevustelgis saavad huvilised tutvuda hariduskeskuse õpetajate juhendamisel mere, selle asukate ja neid puudutavate probleemidega kui ka osaleda keskkonnaalastes mängudes, meisterdada ja teha elulisi katseid. Tegevused sobivad igas vanuses huvilistele. Selleks, et kogutud teadmisi kinnistada, saab iga külastaja endaga kaasa tööraamatu "Loodusega loovalt looduses". Kampaania on pälvinud keskkonnasõbralike haldustegevuste konkursil Keskkonnakäpp tiitlid „Kogukonna kaasaja 2020" ja „Rahvalemmik 2020".

Pernova Hariduskeskuse direktor ja „Hoia Merd!" projektijuht Kaire Mertsin: „Meil on hea meel, et saame just Merepäevade raames tõsta esile keskkonnaprobleeme ning teha positiivsed mõtted inimestele kättesaadavaks just sellisel viisil, tulles neile oma teadmistega lähemale."