Haljastusjäätmeid saab tasuta ära anda Kudjape jäätmejaama

Alates 27.09.2022 kuni 12.12.2022 (või kuni mahu täitumiseni) saavad Saaremaa valla elanikud, kel puudub kompostimisvõimalus, viia oma koduaia haljastusjäätmed tasuta Kudjape jäätmejaama (Pähklimetsa tee 13, E-R kell 8-18, L kell 10-15).

Vastu võetakse vaid haljastusjäätmeid (sh puulehed, taimed, õunad, kastanimunad, tammetõrud, käbid, muru ja peenemad oksad, mis riisudes kaasa tulevad). Haljastusjäätmete hulgas ei või olla muud prügi ja seda kontrollitakse jäätmete üleandmisel. Jäätmete üleandmisel tuleb esitada isikut tõendav dokument. Tasuta võetakse vastu haljastusjäätmeid 500 kg ühe leibkonna kohta.

Parim viis sügislehtedest vabanemiseks on nende kompostimine oma aias. Lehekompost on väga hea mullaväetis. Kompostihunnik peab asuma vähemalt kolme meetri kaugusel naaberkinnistust, kui ei ole naabritega kokku lepitud teisiti. Ka muru vajab lisaväetist, seega kõiki lehti pole vaja ilmtingimata kokku riisuda. Selle asemel võib maha langenud lehed muruniidukiga purustada. Tekkiv puru kaob peatselt taimede vahele ära ja väetab muru.

Vaata ka: Komposteerimise juhend
Loe ka: Aiajäätmete metsa alla viimine soodustab võõrliikide levikut