« Tagasi

Saaremaal saavad alguse nädala kestvad Kuressaare Merepäevad

26. Kuressaare Merepäevad saavad alguse kaunitest Saaremaa väikesadamatest. 1.- 4. augustini toimuvad Abaja, Kaunispe, Soela ja Kungla sadamates kaunid sadamakontserdid. 5. ja 6. august Kuressaares Raiekivi säärel traditsiooniline laat, esinejad tasuta ja tasulisel alal ning põnevad arutelud mõttekojas.

Kontsertprogramm on tihe. Lisaks kohalikele taidlejatele esineb Abaja sadamas Puhkuseloomad, Kaunispe sadamas Audru Jõelaevanduse Punt, Soela sadamas Untsakad ja Kunglas Ülemakstud Rentslihärrad. Nädala lõpus astuvad Raiekivi säärel tasulisel alal kahel laval üles Eesti tippartistid – 5MIINUST, Suured tüdrukud, Mihkel Raud, Anett, Ennu Ratas, Stefan, Liis Lemsalu, Dagö ja Kukerpillid.

„Tänavused esinejad on valitud Eesti rahva poolt – tegu on artistidega, kes võidutsevad muusikaliste edetabelite tipus ja keda meie inimesed teavad ning armastavad," avab Kuressaare Merepäevade peakorraldaja Tiiu Tammoja esinejate valiku telgitaguseid.

Reedel kell 12 avatakse Raiekivi säärel ka aasta oodatuim müügi- ja meluala. Laat on avatud reedel 12-18 ja laupäeval 10-18. Väga palju põnevaid leide nii kohalikelt kui mandrilt tulijailt.

Lisaks suurejoonelisele laadale leiate alalt ka haakriku laada, messiala, mõttekoja ja spordiala. Laadaalalt ei puudu ka melu – kuuleb lõõtsamuusikat, esinevad noorte folgibänd „Uurikad", Akordionistide kvintett, Iivo Miil, rahvatantsurühm Piiprellid, Jaan-Eerik Aardam trio, rahvatantsuansambel Tarvanpää jne.

Kuressaare Merepäevade mõttekojas on mitmed põnevad arutelud. Näiteks reede õhtupoolikul toovad iluhoolikud Anu Saagim ja Reet Härmat publiku ette oma parimad iluhäkid. Laupäeval aga diskuteeritakse mõttekojas teemal "Läänemere julgeolekuolukord Soome ja Rootsi liitumise tulemusel". Osalevad Eesti parimad julgeolekuspetsialistid eesotsas endise kaitseministri Kalle Laanetiga, modereerib Villu Vatsfeld.

Lastele etendatakse mõttekojas reedel ja laupäeval Miksteatri lavastust "Telefonilood".

Kogu info 26. Kuressaare Merepäevade kohta leiab kodulehelt www.merepaevad.ee. Ürituse korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.