« Tagasi

Vallavalitsuseni ei ole jõudnud ametlikku teavet joogivee saastumisest

Sotsiaalmeedias on täna levimas postitus, milles kutsutakse mitte tarbima Kuressaare kraanivett, kuna see olevat jätkuvalt saastunud ja inimesed on nädalavahetusel haigestunud kõhutõppe.

Kõhuhaigustel on väga palju põhjustajaid. Hiljutise haiguspuhangu tõttu on paratamatult esimene mõte, et probleem on kraanivees. Kinnitame, et Kuressaare joogivesi on puhas ja inimeste haigestumist ei saa teadaoleva info kohaselt sellega siduda.

AS Kuressaare Veevärk võtab Kuressaare linnas 12 kohast järjepidevalt veeproove. Alates 16. maist on kõik proovid olnud puhtad. Puhtad olid ka eelmisel nädalal ja eile, 5. juunil tehtud analüüsid. Seega on Kuressaare joogivesi olnud juba ligi kolm nädalat ohutu. Kuressaare haigla kinnitusel uuest haigestumislainest märke ei ole.

Kuressaare Veevärk jätkab analüüside võtmist, vee kvaliteedi jälgimist ja suhtlemist Terviseametiga.

Terviseameti teatel võib haigus jätkuvalt edasi levida saastunud käte vahendusel inimeselt inimesele. Suvisel perioodil esineb tavapärasest rohkem soolenakkusi, mistõttu on endiselt oluline kinni pidada hügieeni ja toiduohutuse reeglitest. Üksikuid saasteallikaid võib leiduda erakruntide piirides ja majasisestes torustikes, kui pole teostatud korralikku läbivoolutamist.

Haigustekitaja selgitamiseks on oluline, et inimesed pöörduksid arsti poole ja võetakse kliinilised proovid, mida saab laboris analüüsida. Kui labor tuvastab proovist konkreetse haigustekitaja, saab epidemioloogilise uuringu käigus välja selgitada nakatumise tõenäolise põhjustaja ehk saastumise allika.