Kihelkonna segakoor Belgradi koorifestivalil 03. - 06.05

Kihelkonna segakoori pilt

Festival toimus Serbia pealinnas Belgradis ning sisaldas mitmeid kontserte erinevates kultuuripaleedes. Osalesid koorid Bulgaariast, Sloveeniast, Iisraelist ja Serbiast muidugi ka. Kihelkonna koor valmistus festivaliks suure vastutustundega, sest oli vaja ju väärikalt esindada oma väikest Kihelkonnat, Saaremaad ja loomulikult ka Eestit. Laulsime ainult eesti keeles ja ainult eesti koorimuusikat, kavas M.Härma, C.Kreegi, P.Uusbergi, V.Tormise jpt. looming. Eriliselt pakkus huvi ja võeti vaimustusega vastu R. Eespere laul „Ärkamise aeg". Alustasime oma kontserte just selle lauluga, et viia kuulajani laulu tekstis palju - palju kordi esinev sõna – EESTIMAA. Arvestades tulist aplausi ja bravo – hüüdeid, mida pärast oma esinemisi kuulsime, võime oma etteastetega rahule jääda.

Festivali kulminatsiooniks kujunes suurejooneline galakontsert kõikide festivalikooride osavõtul. Ühendkoori esituses kõlas juba kodus ettevalmistatud laul, serbiakeelne festivali hümn „Tebe poem" (Stevan Mokranjac). Milline vägi ja võim võib ühes laulus olla, tajus sel hetkel ilmselt igaüks.

Tutvudes põgusalt kauni Serbiamaaga tekkis kooril, lisaks festivali-kontsertidele, võimalus oma lood lahti lüüa mitmes põneva akustikaga looduskaunis paigas ning testida Eesti koorimuusika toimet erineva kuulajaskonna peal. Oli uskumatult hea laulda - tunda - näha, kuidas kohalik soe ja sõbralik serblane saab pisarateni liigutatud.

Kuigi reisimuljed vajavad settimist ning kogu läbielatu analüüsimine võtab veel veidi aega, võib siiski päris kindlalt tõdeda, et oli väga hariv ja õpetlik laulureis. Lisaks sellele, et saime kuulda palju erinevat koorimuusikat, lõime ka vahvaid kultuurikontakte ning sõprussidemeid. Nii on meil juba praegu olemas kutse Bulgaaria koorifestivalile.

Imbi Kolk
Kihelkonna segakoori dirigent