Saaremaa Vallavolikogu

Tallinna 2, Kuressaare 93819
Telefon: 452 5002
E-post: raekoda@saaremaavald.ee                                                                
Esimees: Tiiu Aro (tel 452 5010 või 501 1565, tiiu.aro@saaremaavald.ee)
Kodanike vastuvõtt: iga kuu viimasel kolmapäeval kell 16–18, palume eelnevalt registreerida telefonil 452 5002.
Aseesimees: Aivar Aru (tel 514 1131, aivar.aru@saareerek.ee)

Saaremaa Vallavalitsus

Reg nr: 77000306
KMKR: EE102037395, TP-kood: 417101
Tallinna 10, Kuressaare 93819 
Üldtelefon: 452 5000
E-post: vald@saaremaavald.ee
 
Tööaeg:
E, T ,N  8.00–16.30
K 8.00–18.00 kodanike vastuvõtt
R 8.00–15.00
Sotsiaalosakonna kodanike vastuvõtt:
E 9.00–12.00, 14.00–16.00
T 12.00–16.00
K 8.30–12.00, 14.00–17.30
R 8.30–12.00
A/a: EE851010602007390004 SEB Pank AS
        EE362200221068434358 Swedbank AS
        EE871700017000767815 Luminor Bank AS
        Saaremaa Vallavalitsus võtab vastu ainult e-arveid! Lisainfo telefonil 452 5127.

Kontaktid:

Vallavalitsuse liikmed
Kantselei
Arendus- ja kommunikatsiooniosakond
Ehitus- ja planeeringuosakond
- Planeeringuteenistus
Haridus- ja noorsootööosakond
Järelevalveteenistus
Keskkonnaosakond
Kultuuri- ja spordiosakond
Majandus- ja haldusosakond
Sotsiaalosakond
- Lastekaitseteenistus
- Sotsiaalhoolekandeteenistus
Turismi- ja turundusteenistus
Tugiteenuste osakond
- Infotehnoloogiateenistus
- Rahandusteenistus
Sisekontrolör
Teenuskeskused
Hallatavad asutused

Vallavalitsuse liikmed

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Vallavanem Mikk Tuisk 452 5001 mikk.tuisk@saaremaavald.ee Lossi 1 
Abivallavanem –
haridus, noorsootöö,
kultuur, sport
Helle Kahm 452 5065 helle.kahm@saaremaavald.ee Tallinna 10 
Abivallavanem –
ehitus, planeerimine,
järelevalve, keskkond
Jaan Leivategija 452 5073 jaan.leivategija@saaremaavald.ee Tallinna 10

Abivallavanem –
majandus, haldus,
teenuskeskused

Jüri Linde 452 5137 juri.linde@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Abivallavanem –
arendus, kommunikatsioon,
turism, turundus
Kristiina Maripuu 452 5023 kristiina.maripuu@saaremaavald.ee Lossi 1
Abivallavanem –
sotsiaalvaldkond,
tugiteenused
Marili Niits 452 5013 marili.niits@saaremaavald.ee Lossi 1
Tallinna 10

Kantselei

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00, R 8.00-15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht

Vallasekretär

Liis Juulik 452 5000 liis.juulik@saaremaavald.ee Lossi 1
Dokumendihaldusspetsialist Merili Pahapill 452 5019
5879 4086
merili.pahapill@saaremaavald.ee Lossi 1
Infosekretär Kristin Raud 452 5009 kristin.raud@saaremaavald.ee Tallinna 10
Infosekretär Mares Tisler 452 5003 mares.tisler@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Infosekretär Pille Maripuu 452 5000 pille.maripuu@saaremaavald.ee Lossi 1
Istungisekretär Margit Kaldre 452 5002 margit.kaldre@saaremaavald.ee Tallinna 2
Juhtkonna abi Anu Teppan 452 5001 anu.teppan@saaremaavald.ee Lossi 1
Jurist Evelin Voksepp 452 5021 evelin.voksepp@saaremaavald.ee Lossi 1
Jurist Kaire Müür 452 5027 kaire.muur@saaremaavald.ee Lossi 1
Volikogu nõunik Andrus Lulla 452 5011 andrus.lulla@saaremaavald.ee  Tallinna 2

Arendus- ja kommunikatsiooniosakond

Kodanike vastuvõtt eelneval kokkuleppel. Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Karin Närep 452 5030 karin.narep@saaremaavald.ee Lossi 1
Arendus- ja kommunikatsiooninõunik Anu Vares 452 5029 anu.vares@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Eda Kesküla 452 5028 eda.keskula@saaremaavald.ee Lossi 1
Orissaare TK
Arenduse peaspetsialist Käthe Pihlak 452 5033
5884 5556
kathe.pihlak@saaremaavald.ee Lossi 1
Arenduse peaspetsialist Maire Käärid 452 5169
5302 2682
maire.kaarid@saaremaavald.ee Lossi 1
Orissaare TK
Arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist Renate Pihl 452 5032 renate.pihl@saaremaavald.ee Lossi 1
Kommunikatsiooni peaspetsialist Valmar Kass 452 5008 valmar.kass@saaremaavald.ee Lossi 1
Kommunikatsiooni peaspetsialist Risto Kaljuste 452 5025 risto.kaljuste@saaremaavald.ee Lossi 1
Meedia peaspetsialist Merike Pitk 452 5022 merike.pitk@saaremaavald.ee Lossi 1
Tervisedenduse
peaspetsialist
Riina Allik 452 5024 riina.allik@saaremaavald.ee Lossi 1

Ehitus- ja planeeringuosakond

Kodanike vastuvõtt: K 8.00-12.00 ja 14.00-18.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Rein Kallas 452 5100 rein.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Madis Pihel 452 5101 madis.pihel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Mehis Kallas 452 5099 mehis.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusinsener Rait Pitk 452 5103 rait.pitk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Andres Abna 452 5047 andres.abna@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Ludvik Mõtlep 452 5048
5915 1951
ludvik.motlep@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Sander Kask 452 5046 sander.kask@saaremaavald.ee Tallinna 10
Ehitusspetsialist Üllar Jõgi 452 5147 ullar.jogi@saaremaavald.ee Tallinna 10
Leisi TK
Geoinfospetsialist Argo Riik 452 5096 argo.riik@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Hannes Rohulaid 452 5097 hannes.rohulaid@saaremaavald.ee Tallinna 10
Geoinfospetsialist Maarika Saks 452 5098 maarika.saks@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Inge Aru 452 5084 inge.aru@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maakorraldusspetsialist Pille Pukk 452 5085 pille.pukk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Registrispetsialist Kadri Rea 452 5092
5304 0297
kadri.rea@saaremaavald.ee Tallinna 10
- Planeeringuteenistus
Vallaarhitekt Mark Grimitliht 4525044 mark.grimitliht@saaremaavald.ee Tallinna10
Arhitekt Inge-Ly Ansip 452 5041 inge-ly.ansip@saaremaavald.ee Tallinna 10
Arhitekt Maria Reimal 452 5043
5860 0763
maria.reimal@saaremaavald.ee Tallinna 10
Arhitekt Piret Miller 452 5042 piret.miller@saaremaavald.ee Tallinna 10
Maastikuarhitekt Marii Prii-Pärn 452 5045 marii.prii-parn@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Katrin Kuusk 452 5093 katrin.kuusk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Planeeringuspetsialist Kätlin Kallas 452 5094 katlin.kallas@saaremaavald.ee Tallinna 10

Haridus- ja noorsootööosakond

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Urmas Treiel 452 5068 urmas.treiel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Haridusnõunik Meelis Kaubi 452 5063 meelis.kaubi@saaremaavald.ee Tallinna 10
Alusharidusnõunik Maiu Raun 452 5066 maiu.raun@saaremaavald.ee Tallinna 10
Üldharidusnõunik Õilme Salumäe 452 5067 oilme.salumae@saaremaavald.ee Tallinna 10
Noorsootöö- ja huvihariduse
peaspetsialist
Lindia Lallo 452 5069 lindia.lallo@saaremaavald.ee Tallinna 10
Registrispetsialist Helen Vainula 452 5064 helen.vainula@saaremaavald.ee Tallinna 10

Järelevalveteenistus

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Teenistuse juhataja Karel Koovisk 452 5083 karel.koovisk@saaremaavald.ee Tallinna 10
Järelevalve
peaspetsialist
Mare Aulik 452 5081
512 8987
mare.aulik@saaremaavald.ee Tallinna 10
Järelevalve
peaspetsialist
Martina Kommel 452 5082
5309 3511
martina.kommel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Orissaare TK

Keskkonnaosakond

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Bert Holm 452 5078 bert.holm@saaremaavald.ee Tallinna 10
Jäätmete
peaspetsialist
Katrin Koppel 452 5086 katrin.koppel@saaremaavald.ee
(kodanike vastuvõtt kolmapäeviti
kl 8-12 ja 
14-18)
Tallinna 10
Vee ja looduskaitse
peaspetsialist
Kairi Niit 452 5079 kairi.niit@saaremaavald.ee Tallinna 10
Vee ja looduskaitse
peaspetsialist
Liis Sepp 452 5080 liis.sepp@saaremaavald.ee Tallinna 10

Kultuuri- ja spordiosakond

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00 kodanike vastuvõtt, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Aarne Põlluäär 452 5070 aarne.polluaar@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kultuurinõunik Kristel Peel 452 5071 kristel.peel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kultuuritööspetsialist Anneli Teppo-Toost 452 5072 anneli.teppo-toost@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kultuuritööspetsialist Maria Ruubas 452 5076 maria.ruubas@saaremaavald.ee Tallinna 10
Spordinõunik Aivi Auga 452 5075 aivi.auga@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sporditööspetsialist Rasmus Tüüts 452 5074 rasmus.tuuts@saaremaavald.ee Tallinna 10

Majandus- ja haldusosakond

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00, R 8.00 -15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Olari Vainokivi 452 5105
5400 4736
olari.vainokivi@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ehitusinsener Argo Miller 452 5106 argo.miller@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ehitusinsener Urmas Sepp 452 5102 urmas.sepp@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vallavara peaspetsialist Tiit Põld 452 5107 tiit.pold@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vallavaraspetsialist Margo Sooäär 452 5104 margo.sooaar@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teede peaspetsialist Enno Reis 452 5113 enno.reis@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teespetsialist Raivo Kahm 452 5134 raivo.kahm@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Teespetsialist Toomas Raun 452 5112 toomas.raun@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordinõunik Kaarel Tang 452 5110 kaarel.tang@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordi peaspetsialist Martin Kulderknup 452 5111 martin.kulderknup@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Transpordispetsialist Merike Sõrm 452 5109 merike.sorm@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Sotsiaaltranspordi projektijuht Aare Voksepp 452 5136 aare.voksepp@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Sotsiaaltranspordi spetsialist Siiri Reek 452 5178 siiri.reek@saaremaavald.ee Pöide TK
Sadamate ja väikesaarte
spetsialist
Tormis Lepik 452 5108 tormis.lepik@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Abruka saarevaht Rein Lember 5364 0360 abrukavaht@saaremaavald.ee Abruka
Vilsandi saarevaht Avo Piisk 505 4375 vilsandivaht@saaremaavald.ee Vilsandi

Sotsiaalosakond

Kodanike vastuvõtt: E 9.00-12.00, 14.00-16.00; T 12.00-16.00; K 8.30-12.00, 14.00-17.30; R 8.30-12.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Mare Naaber 452 5062
5340 6648
mare.naaber@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaalnõunik Gabriela Rooso 506 8253 gabriela.rooso@saaremaavald.ee Tallinna 10
- Lastekaitseteenistus
Teenistuse juhataja Anneli Tõru 452 5050
5330 4031
anneli.toru@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Elve Rozenkron 452 5176
5749 3930
elve.rozenkron@saaremaavald.ee Leisi TK
Lastekaitsespetsialist Ene Viimsalu 452 5052
508 1548
ene.viimsalu@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Kadi Kindlam 452 5049
5692 9178
kadi.kindlam@saaremaavald.ee Tallinna 10
Lastekaitsespetsialist Kaide Aaso 452 5177
5915 1673
kaide.aaso@saaremaavald.ee Orissaare TK
Lastekaitsespetsialist Kristi Mägi-Sepp 452 5053
512 8730
kristi.magi-sepp@saaremaavald.ee Tallinna 10
Kärla TK
Lastekaitsespetsialist Mare Kurvits 452 5060
5855 9305
mare.kurvits@saaremaavald.ee Kihelkonna TK
Lümanda TK
- Sotsiaalhoolekandeteenistus
Teenistuse juhataja Reelika Murd 452 5056
5308 7515
reelika.murd@saaremaavald.ee Tallinna 10
Eestkostespetsialist Ervin Raudsik 452 5145
5198 8173
ervin.raudsik@saaremaavald.ee Laimjala TK
Eestkostespetsialist Helbe Saksakulm 521 0328 helbe.saksakulm@saaremaavald.ee Orissaare TK
Eestkoste assistent Kersti Etverk 454 2212 kersti.etverk@saaremaavald.ee Kärla TK
Sotsiaaltööspetsialist Aili Ansper 452 5159
5386 1279
aili.ansper@saaremaavald.ee Pöide TK
Sotsiaaltööspetsialist Aina Prei 452 5058
524 6243
aina.prei@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Heleri Jõgi 452 5140
5750 2452
heleri.jogi@saaremaavald.ee Kihelkonna TK
Lümanda TK
Sotsiaaltööspetsialist Juta Sepp 452 5165
5910 8403
juta.sepp@saaremaavald.ee Torgu TK
Sotsiaaltööspetsialist Kadi Nellis 452 5054
527 7734
kadi.nellis@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Kai Albert 452 5156
5332 7274
kai.albert@saaremaavald.ee Pihtla TK
Sotsiaaltööspetsialist Kaia Kuul 452 5162
5915 1803
kaia.kuul@saaremaavald.ee Salme TK
Sotsiaaltööspetsialist Kairi Nuut 452 5168
5450 2187
kairi.nuut@saaremaavald.ee Valjala TK
Sotsiaaltööspetsialist Kerli Gutman-Laht 452 5055
5306 9517
kerli.gutman-laht@saaremaavald.ee Tallinna 10
Sotsiaaltööspetsialist Kristina Kauber 452 5153 
5191 2715
kristina.kauber@saaremaavald.ee Mustjala TK
Sotsiaaltööspetsialist Maret Ignatovitš 452 5148
5343 6289
maret.ignatovits@saaremaavald.ee

Leisi TK

Sotsiaaltööspetsialist Merilin Nöör 452 5175
5334 0903
merilin.noor@saaremaavald.ee Orissaare TK
Sotsiaaltööspetsialist Signe Lõhmus 529 6067 signe.lohmus@saaremaavald.ee

Kärla TK

Sotsiaaltööspetsialist Tiia Jäärats 452 5059
5915 1409
tiia.jaarats@saaremaavald.ee Tallinna 10

Projektijuht –
Noortegarantii tugisüsteem

Ulvi Lehtsalu 526 5520 ulvi.lehtsalu@saaremaavald.ee Tallinna 10

Turismi- ja turundusteenistus

 
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Teenistuse juhataja Helina Andruškevitšus 453 3766 helina.andruskevitsus@saaremaavald.ee Tallinna 2
Turundusjuht Riine Rander 453 3766 riine.rander@saaremaavald.ee Tallinna 2
Turismispetsialist Kati Aus 453 3120 kati.aus@saaremaavald.ee Tallinna 2
Turismispetsialist Kristina Mägi 453 3766 kristina.magi@saaremaavald.ee Tallinna 2

Tugiteenuste osakond

Tööaeg: E, T, N  8.00-16.30, K 8.00-18.00, R 8.00-15.00
Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Osakonna juhataja Alo Heinsalu 452 5015 alo.heinsalu@saaremaavald.ee Lossi 1
Arhivaar Liana Kaasik 452 5077 liana.kaasik@saaremaavald.ee Lossi 1
Hangete peaspetsialist Karin Rahumeel 452 5090 karin.rahumeel@saaremaavald.ee Tallinna 10
Hankespetsialist Anu Berens 452 5091 anu.berens@saaremaavald.ee Tallinna 10
Hankespetsialist Evelin Mesila 452 5089 evelin.mesila@saaremaavald.ee Tallinna 10
Personali peaspetsialist Ene Johanson 452 5035 ene.johanson@saaremaavald.ee Lossi 1
Personalispetsialist Eve Kiil 452 5034 eve.kiil@saaremaavald.ee Lossi 1
Rahvastikutoimingute
peaspetsialist
Avo Levisto 452 5017 avo.levisto@saaremaavald.ee Lossi 1
Rahvastikutoimingute
spetsialist
Anne Raik 452 5018 anne.raik@saaremaavald.ee Lossi 1
- Infotehnoloogiateenistus
IT teenistus Üldnumber 452 5005 it@saaremaavald.ee  
IT-juht Anu Tanila 452 5038 anu.tanila@saaremaavald.ee Lossi 1
IT-tehnik Gert Kaasik 452 5037 gert.kaasik@saaremaavald.ee Lossi 1
IT-tehnik Jaanus Mägi 452 5036 jaanus.magi@saaremaavald.ee Lossi 1
Riistvara- ja
võrguadministraator
Indrek Teppan 452 5040 indrek.teppan@saaremaavald.ee Lossi 1
Tarkvararakenduste
administraator
Diana Lõhmus 452 5039 diana.lohmus@saaremaavald.ee Lossi 1
- Rahandusteenistus
Teenistuse juhataja Thea Raik 452 5131 thea.raik@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Eelarvetalitus
Peaökonomist –
eelarve
Katrin Nigul 452 5129 katrin.nigul@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vanemökonomist Laura Heinsaar 452 5132 laura.heinsaar@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ökonomist Evelin Paju 452 5121 evelin.paju@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Ökonomist Varje Tuuling 452 5124 varje.tuuling@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidamistalitus

Pearaamatupidaja –
maksed, arved,
aruandlus

Merje Salonen 452 5117 merje.salonen@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja –
sissetulevad arved,
ostuarved, Envoice

Eha Talvistu 452 5127 eha.talvistu@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Vanemraamatupidaja –
varade arvestus
Liisbet Kakko 452 5120 liisbet.kakko@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja –
väljaminevad müügiarved

Lilja Koppel 452 5126 lilja.koppel@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vanemraamatupidaja –
palgaarvestus

Sirje Sepp 452 5118 sirje.sepp@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Anne Kilumets 452 5128 anne.kilumets@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Anne Sai 452 5119 anne.sai@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Estra Pleiats 452 5115 estra.pleiats@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Heidi Sokko 452 5125 heidi.sokko@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Mairi Mägi 452 5130 mairi.magi@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Merike Mäeorg 452 5122 merike.maeorg@saaremaavald.ee Marientali tee 27
Raamatupidaja Silja Vällo 452 5116 silja.vallo@saaremaavald.ee Marientali tee 27

Vallavanema otsealluvuses

Ametikoht Nimi Telefon E-post Asukoht
Sisekontrolör Ülle Tänav 452 5016 ulle.tanav@saaremaavald.ee Lossi 1